Shop | A morning trip to Puzzle-Land

פאזל תלת מימד עץ מגדל פיזה

ביום חורף קר הברק פגע בי פעמיים. לא רק איה חלתה, אלא גם איתי הצטרף לחגיגה. ממש לפני שעמדתי לבטל את הגעתי לביקור היכרות עם חנות פאזלנד בגרנד קניון, עלה לי הרעיון להגיע בעצם עם שניהם. אחרי הכל, זו חנות של פאזלים וצעצועים, לא?

Puzzle Love

אני ממש אוהבת פאזלים. אחד הזכרונות היחידים שיש לי משבתות כילדה, שאינם קשורים לשוטטות בחדרי הלבשה של קבוצות כדורגל עם אבא, הוא הרכבת פאזלים. כנראה כמו הרבה אנשים אחרים, גם אני מאמינה שיש לי שיטות הרכבה ייחודיות משלי, כאלו שאני המצאתי ואף אחד אחר לא חשב עליהן, ואותן אני מנסה להעביר לדור הבא כחוכמת זקני השבט שיש לשמר אותה מדור לדור. אני גם חייבת להודות שהילדים שלי לא ממש מתרגשים מהשיטות שלי. בעוד ואני מתעקשת להתחיל מהמסגרת ולעבור אל הפינות, ומשם פנימה, הבנים מעדיפים לתקוף ישר את הדמות ובעיקר את העיניים. ומה כשאין דמות? לא בונים פאזל, כי אם אין ספיידרמן בתמונה אין עניין רב בהרכבה. 

IMG_9239
boys will be boys - איתי בביקור בפאזלנד

הדור הבא של הפאזלים

הביקור בחנות פאזלנד באותו בוקר עמוס היה נקודת מפנה חשובה. אחרי שסרק את כל דגמי המכוניות הקיימים בחנות וניסה גם את דגם הרכבות שמוצג שם הוא גילה לראשונה – בעוונותיי כאמא חסרת יצירתיות ומעוף – את קיומו של פאזל התלת מימד מעץ, שנחשבים למהפכה של תחום הפאזלים. איזה צעד חכם מאוד מצד אלוהי הפאזלים, להתעדכן וליצור סוגים חדשים של פאזלים שיאתגרו את הדור הבא חובב המסכים והמכור לריגושים. בפאזלים תלת מימד מעץ מרכיבים בעיקר גופים ומודלים הנדסיים מפורסמים כמו גשר ברוקלין, מגדל אייפל או קתדרלת נוטר-דם או ׳חתיכות ערים׳ כמו מנהטן. הדגמים המוצגים בחנות של בניין הפרלמנט הבריטי והביג-בן ושל מנהטן הקסימו אותו לגמרי וגרמו לו לשכוח לגמרי שפאזל חייב להציג דמויות של גיבורי על או סמלים של קבוצות כדורגל. באותו זמן, איה התמקדה בבחינה מדוקדקת של כל אחד מ-401 כרטיסי התמונה של ׳לינקס׳, שמסתבר שהוא הדור הבא של משחקי הזיכרון. 

פאזל תלת מימד מנהטן רשת פאזלנד
פאזל תלת מימד עץ ביג בן מגדל הפרלמנט רשת פאזלנד
פאזל תלת מימד מעץ, ביג-בן ומגדל הפרלמנט, 199.9₪

האתגר ההנדסי לידיים שמאליות

כשברקע חוויות מאוד חיוביות מחוג ״יוסי המדען״ בגן, איתי שמח מאוד כשקיבלנו להרכיב את מגדל פיזה. גם אני מאוד שמחתי להרכיב את המגדל שחייב לצאת עקום: סוף סוף לא צריך להרכיב הכל ישר, והאתגר ההנדסי נשמע מושלם לידיים השמאליות שלי. התיישבנו להרכיב את גירסת המיני פאזל של מגדל פיזה (49.9₪)  בשבת בבוקר כסוג של פיילוט בתקווה שאולי מאוחר יותר ניקח על עצמנו את המשימה לבנות את המודלים המורכבים יותר של ערים שלמות או גשרים מפורסמים. הבנייה הסתיימה בהצלחה גדולה, בזמן קצר יחסית – כרבע שעה, ואיתי הנרגש לקח את הדגם לגן כדי שיוסי המדען יוכל להתרגש יחד איתו. 

בשורה התחתונה: אנחנו בעד תלת-מימד. פאזל תלת מימד מיני נכנס לרשימת הקניות שלי לימי הולדת של הגן, לתשומת לב אימהות גן סביון. כיף ענק למבוגרים ולילדים, קל יחסית לבניה עצמאית – איתי עשה כמעט הכל לבד, ומשמש כפריט דקורטיבי לא רע בכלל. ואני? חולמת על מנהטן. לא רק הפאזל כמובן, לתשומת לב האבא מגן סביון שחולק איתי ילד. 

כמה מילים על רשת פאזלנד

רשת חנויות המתמחה בפאזלים, משחקי קופסא ומודלים להרכבה. הרשת מונה 8 סניפים ברחבי הארץ ונותנת מענה לילדים ולמבוגרים חובבי הז׳אנר. תוכלו למצוא בה מפאזלים פשוטים לגיל הרך, דרך פאזלים קלאסיים מרובי חלקים ועד סוגים שונים של ׳פאזלים הפוכים׳: פאזל מנקודת מבט אחרת בו לא מרכיבים את התמונה כפי שמופיעה על הקופסא אלא מנקודת מבטה של הדמות על הקופסא, פאזל בו מרכיבים את הסצינה הבאה או פאזל חיזוי לפיו מרכיבים את התמונה כפי שתיראה בעוד 30 שנים. 

אנחנו היינו אורחים של סניף פאזלנד בגרנד קניון חיפה. לרשימת הסניפים המלאה לחצו כאן

Follow:
Share:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נפגש בניוזלטר