Book Report: מחשבות על סטייל מלכותי

המלצות לספרי קריאה

פוסט ספונטני של העיתונאית אליזבת׳ הולמס באינסטגרם הפך לסדרת פוסטים פופולרית ולפרופיל לוהט על האופנה של בית המלוכה. בינואר השנה ״כל כך הרבה מחשבות על סטייל מלכותי״ הפך לספר, וקניתי אותו ביום שיצא לאור. עכשיו אחרי שסיימתי אותו אני מגישה לכם באהבה את ה-״בוק ריפורט״ שלי, על ספר אופנה שהוא חובה בארון הספרים או על שולחן הקפה.

אז באיזה צד את, קייט או מייגן? 

אולי בעצם אין על דיאנה? ומה עם המלכה אליזבת׳ – האם היא גם מלכת הסטייל? קצת כמו ב׳סקס והעיר הגדולה׳, לבית המלוכה הבריטי יש ארבע אייקונות סטייל וכל אישה בעולם מסוגלת לתפוס צד. גם אליזבת׳ הולמס כותבת הספר ״הוד מעלתן: כל כך הרבה מחשבות על הסטייל המלכותי״ ניסתה לתפוס צד. ״ניסיתי לחשוב עם מי מהנשים האלו אני מזדהה יותר״ היא כותבת בסיכום הספר. ״התשובה היא: כולן. לפעמים אני מרגישה כמו המלכה אליזבת׳, מתייחסת ברגישות למלתחה שלי כמו למדים. ללא ספק יש בי דיאנה פנימית שמשתמשת בסטייל כדי לשמח, להסיח את הדעת ולשפר את מצב הרוח. בימים מסוימים אני חופרת בארון שלי כדי ללבוש מחדש פיס ישן כמו קייט. בימים אחרים אני מקבלת השראה ומנסה למצוא את הדרך שלי כמו מייגן״. מזדהות? אני כן.

המלצות על ספרי אופנה הכי שווים וחדשים
צילום: שירי ויצנר, מתוך HRH: So Many Thoughts on Royal Style

לא רק ״שיק או שוק״

כדי להתחבט בשאלה ״האם את ׳קייט׳ או ׳מייגן׳ ״ לא צריך לקרוא שום ספר. את הדרמה ״קייט vs. מייגן״ הגיסות המלכותיות מספקות בעצמן. בסטילטו או בסניקרס – כל צעד של השתיים מתועד בתקשורת ובמדיה החברתית ולאופנה שלהן יש תפקיד חשוב במלחמה הזו. אם תוסיפו את רוחה של דיאנה, אייקון הסטייל הגדול ביותר של המאה ה-20, ואת הדומיננטיות של המלכה אליזבת׳… באמת שלא חסר עוד פלפל אנגלי בתבשיל הזה.

אליזבת׳ הולמס היתה עיתונאית כלכלית במגזין וולסטריט ג׳ורנל כשקייט מידלטון נכנסה לחיי משפחת המלוכה. סיפור האירוסין של וויליאם וקייט והחתונה המלכותית הקסימו את הולמס והיא החלה לפתח אובססיה לסטייל מלכותי. היא הבינה שהאופנה של בית המלוכה היא הרבה מעבר לביקורת אאוטפיטים. לאופנה המלכותית יש ערך תרבותי, פוליטי וכלכלי. היא עברה ממחלקת החדשות למחלקה המגזינית והחלה לעסוק בקשר בין אופנה לעסקים. הסטייל המלכותי היה אחד הנושאים המרתקים עבורה.

קריאה לסוף שבוע שירי ויצנר
צילום: שירי ויצנר, מתוך HRH: So Many Thoughts on Royal Style

״כל כך הרבה מחשבות על סטייל מלכותי״

לפני כ-4 שנים אליזבת׳ הולמס ישבה בבית בחופשת לידה. תוך שהיא מניקה את הרך הנולד שלה היא נתקלת בתמונה של הדוכס וויליאם והדוכסית קייט בחופשה. היא שיתפה את התמונה בסטורי עם כמה מהמחשבות שלה על הסטייל של השניים והופתעה מאוד. מאות תגובות שהיא לא היתה רגילה אליהן בכלל התחילו לשטוף את התיבה הפרטית שלה. כאמריקאית, היא לא שיערה עד כמה הסטייל המלכותי מעניין כל כך. כשהיא שיתפה את ההודעה על האירוסין של מייגן והארי – אותה תגובה מטורפת. אליזבת׳ הבינה שציבור העוקבים שלה מסוקרן לא פחות ממנה וכך פרופיל האינסטגרם שלה נולד מחדש.

״כל כך הרבה מחשבות (על סטייל מלכותי)״ (So Many Thoughts on royal style) היו סדרה של פוסטים שאליזבת׳ העלתה לחשבון האינסטגרם שלה. הרעיון לספר עלה כשהסוכנת קייט צ׳יילדס ראתה את הפוטנציאל שיש ברעיון מעבר לפוסטים באינסטוש. הולמס עבדה על הספר בעזרת צוות גדול של יועצים והיסטוריונים. המגיפה קצת שיבשה את העניינים ו״הוד מעלתה: כל כך הרבה מחשבות…״ התעכב מאוד. בסופו של דבר הספר הושק בסוף 2020 והוא כבר ברשימת רבי המכר של ניויורק טיימס. ובצדק.

צילום: שירי ויצנר, מתוך HRH: So Many Thoughts on Royal Style
ספר האופנה השלם והחדש של בית המלוכה הבריטית
צילום: שירי ויצנר, מתוך HRH: So Many Thoughts on Royal Style

למה HRH הוא ספר אופנה חובה בכל בית?

הספר הזה הוא לגמרי ספר אופנה בגדר חובה לכל חובבת אופנה. למה? אליזבת׳ הולמס מסבירה את זה הרבה יותר טוב ממני. ״ארבעת הנשים האלו העניקו לי הערכה עמוקה יותר לאופנה ולדרכים בהן בגדים יכולים לתמוך במטרה גדולה יותר״, היא כותבת. וצודקת. אופנה היא ראי של התרבות והחברה, והיא גם אמצעי תקשורת לכל דבר. סיפורי האופנה של המלכה אליזבת׳, דיאנה, קייט ומייגן מלמדים הרבה מעבר לשמות של תיקי מעצבים. סיפורי האופנה של ארבעת הנשים בספר הם חלון נפלא להיסטוריה של המאה ה-20. דרכם אפשר ללמוד על מקומן של נשים בחברה מסורתית ומודרנית ועל היכולת של אופנה להשפיע על כל כך הרבה רבדים בחברה. יותר מכך, הספר הזה מוכיח מעל כל צל של ספק שאופנה היא תקשורת. והוא ספר פוטוגני כל כך שיש לו מקום של כבוד על שולחן הקפה. 

הוד מעלתה: כל כך הרבה מחשבות על סטייל מלכותי / HRH: So Many Thoughts on Royal Style

מאת: אליזבת׳ הולמס / Author: Elizabeth Holmes

90 ומשלוח חינם לישראל

לרכישה לחצו כאן

מחפשים עוד ספרי אופנה מומלצים? תוכלו למצוא אותם בפוסט ״ספרי אופנה שהם חובה בכל בית״

נהניתם מההמלצות שלי? אני ממש אשמח לדעת!

תייגו אותי באינסטגרם @hey.fa.it או בפייסבוק,

או השתמשו בהאשטג שלי באינסטגרם  ihavethisthingeithHaifa# כדי שאדע ואשתף.
נשיקות קוטור מלכותיות,
חיפוש

אהבתם את הכתבה? הצטרפו לרשימת הדיוור וקבלו את כל הפוסטים ישירות לתיבת הדוא״ל:​​

Follow:
Share:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נפגש בניוזלטר