החג של החגים חיפה 2022 – המדריך המלא

החג של החגים חיפה 2022 – המדריך המלא

החג של החגים חיפה הגנים הבאהיים שירי ויצנר מלון שומאכר

מצעדי חג מולד, הדלקות חנוכיה, סיורים מיוחדים, מופעי מוזיקה ואורות, ירידים, פסטיבלים, וסיורים מיוחדים... פעילויות רומנטיות לזוגות או לכל המשפחה - מדריך אירועי החג של החגים המומלצים שלי יעזור לכם לתכנן את החופשה החיפאית שלכם

בתמונה למעלה: נוף למושבה הגרמנית, מגג מלון שומאכר חיפה

החג של החגים חיפה – המדריך המלא לחופשת דצמבר

דצמבר הוא החג של העיר שלי. חיפה היא העיר היחידה שממש חוגגת בחג ייעודי פלורליזם, קיום משותף וסולידריות. זהו החג של החגים, על כל המשתמע מכך – ללא חסמים ומבלי להתנצל – של בני כל הדתות שהופכים את המרקם האנושי בעיר הזו, למשהו שאין באף מקום אחר. השנה חיפה עושה זאת בפעם ה-29, עם חודש של חגיגות שבמרכזן שלושה סופי שבוע ושלושה לוקיישנים: ואדי ניסנאס כשבית הגפן יהיה מוקד האירועים המרכזי; המושבה הגרמנית למרגלות הגנים הבאהיים; ו-טיילת לואי במרכז הכרמל. כמו בכל שנה מצטרפים לחגיגה החיפאית גם אירועים נוספים של יזמים עצמאיים. כל אלה ביחד הופכים את החג של החגים חיפה לחוויה מאירה ומאירת עיניים גדושה בתוכנית תרבותית-אמנותית, אורבנית וקולינרית.

המדריך לחג של החגים בחיפה – איך זה עובד?

בשילוב חגיגות האור של חנוכריסמס, המושבה הגרמנית המקושטת ומאות העסקים המשדרים אווירה של חג מולד בחו״ל – מה הפלא שחיפה הפכה ליעד המועדף לטיולי דצמבר?! הכנתי עבורכם מדריך מושלם – אלו הם ההמלצות שלי לבילויים במהלך החג של החגים (דצמבר) בחיפה. בתחילת המדריך תמצאו אירועים זמינים לאורך כל החודש, קטגוריות של אירועים או אירועים שחוזרים על עצמם. לנוחיותכם בסופו של הפוסט תמצאו רשימה מסודרת מאורגנת לפי סופי-שבוע. אם אתם מגיעים לחיפה לסופ״ש, כך תוכלו לאתר את הפעילויות שרלוונטיות אליכם. 

שירי ויצנר רופטופ מלון שומאכר חיפה

לפני הכל – דברים שחשוב לדעת על חופשה בחיפה בזמן החג של החגים

שימו לב, במדריך הזה תמצאו המלצות לאירועים ובילויים המתקיימים במסגרת ומסביב לפסטיבל החג של החגים 2022.  מתי להגיע? איך להגיע? מה לעשות? איפה לקנות מרצ׳נדייז ואיך להשיג את תמונת עץ האשוח המושלמת? תשובות תמצאו במדריך בפוסט נפרד כולל מסלול מומלץ – שנמצא כאן בקישור

למפת גוגל של המקומות המומלצים לסיור רגלי עצמאי לחצו כאן

בסוף הפוסט תמצאו קישורים למדריכים נוספים שיכולים לעזור לכם לתכנן את החופשה החיפאית שלכם, כמו מדריך חנויות הוינטג׳ של חיפה, מדריך חיי הלילה, מדריך מלא לשוק תלפיות, מדריך לשוק הפשפשים ו-וואדי סאליב ועוד. את כולם תמצאו בלשונית ״חיפה״ בבלוג שלי ובעמוד האינסטגרם שלי.

החג של החגים חיפה: אירועי חנוכריסמס קלאסיים

קישוטים, ג׳ינגל-בלס ואווירה של חו״ל

מגוון האירועים בשפות שונות מדגישים את היופי בחברה בה אנחנו חיים. מטרת הפסטיבל לקדם ולטפח את הסובלנות, השוויון, השונות והכבוד ההדדי באמצעות תרבות ואמנות. עיריית חיפה תקשט את שדרות בן גוריון, ואדי ניסנאס ואת הכנסיות המרכזיות ברחבי העיר, ולצידן יעוטרו כיכרות ורחובות בחנוכיות מוארות. מסלול בילוי בוואדי ובמושבה הגרמנית המוארים ועוד טיפים חשובים תוכלו למצוא כאן

מצעד החג של החגים חיפה
מצעדי חג המולד. צילום: מור אלנקווה

הבית של סנטה, מצעד חג המולד, יריד החורף ועוד

אירועי הפסטיבל המופק על ידי בית הגפן ייפתחו רשמית ביום חמישי, 8.12.22, עם קונצרט חנוכריסמס בכנסייה הקתולית (הכנסייה הקתולית, 18:30, מחיר 40/60 שקל). 

מצעד הצופים המסורתי של חג המולד, ייצא מהבית של סנטה ברח' חדאד 6, ויעבור דרך הרחובות שד׳ הציונות, אלנבי ושד' בן גוריון  ויסתיים בכיכר עץ האשוח. במצעד ישתתפו חניכים של תנועת הצופים וגם סנטה יהיה, כמובן (שבת, 17.12, 15:30).  תהלוכת חג המולד בהובלת סנטה קלאוס בליווי מוסיקלי של תנועות צופי כרמל, תנועת הצופים השונות יתקיים ביום שישי, 23/12, החל מ-16:30 (יציאה מהכנסיה המארונית בסמטת רובין, עיר תחתית). התהלוכה תעבור לאורךל רח' אלנבי עד ככר אמיל חביבי, משם לשד' המגינים, שד׳ בן גוריון ועד לכנסיה האורתודוקסית ברח' הפרסים. ספיקינג אוף סנטה, הבית של סנטה יחכה לכם ולילדים, מקושט וחגיגי כהרגלו (בתאריכים 10.12 ו-17.12, חדאד 6, ואדי ניסנאס).

11:00-13:00 הבית של סנטה– פעם בשנה קורה הקסם הזה- נפגשים בבית המקושט והחגיגי של סנטה!
רח' חדאד 6, ואדי ניסנאס

זו השנה השניה בה חג החגים עולה גם לכרמל ומציע יריד חגיגת חורף בו חוגגים ביחד כריסמס, חנוכה ונובי גוד. מתחם מופעי רחוב בהשתתפות אמני הרחוב הטובים בארץ, במת מופעי מוזיקה, מיצגי אור, מסיבות רחוב ועוד ( 22-25.12.22, בין השעות 17:00-23:00, טיילת לואי, רחוב יפה נוף, חיפה). 

קניון עופר גרנד קניון חיפה משיק יריד חנוכריסמס בו יימכרו מארזי חג, ספרים, קישוטים ועצים  – וכל זה באוירת החגים הצבעונית. היריד יתקיים ברחבת זארה בקומה השניה בין התאריכים 12-31/12. 

 גם השנה, בית הגפן שמפיק את הפסטיבל הרשמי, מחדש עם סיורים מעניינים, תערוכות, פסטיבלים, קונצרטים ועוד. רוב האירועים (שיתקיימו בין התאריכים 8-25.12.22) יהיו בחינם, אלא אם צוין אחרת. כל האירועים מסודרים לפי סופי השבוע מחכים לכם כאן בסוף המדריך.

לפגוש את סנטה קלאוס ולהכיר תרבות אחרת. צילום: מור אלנקווה

החג של החגים חיפה: החנוכיה הגדולה בעולם

החנוכיה הגדולה בעולם ומיצג אורקולי על ממגורות דגון

העמותה לתיירות חיפה יזמה ושילוב כוחות הביא לביצוע: החנוכיה הגדולה בעולם תודלק בכל ערב בש/עה 17:00 על הקיר של הענק של ממגורות דגון בשדרות העצמאות, בין העיר התחתית והמושבה הגרמנית. במשך חנוכה בכל רבע שעה יוקרן סרט החג על הקיר ויכניס אתכם לאווירת חנוכה. ביום ראשון 18/12 נר ראשון של חנוכה תתקיים הדלקה חגיגית בשעה 20:15, וביום שני ההדלקה החגיגית תתקיים בשעה 17:15. 

ראשון-ראשון, נר ראשון עד נר שמיני, 18-25/12, 17:00-24:00

החנוכיה הגדולה בעולם חיפה

החג של החגים חיפה: אירועי תרבות ואמנות

רונדל – פסטיבל אורבני סובב אמנות

סוף השבוע הראשון של החג של החגים יעמוד בסימן אמנות, עם פסטיבל רונדל – פסטיבל אורבני סובב אמנות. הפסטיבל כולל מגוון של תערוכות, מופעים, סיורים ללא תשלום ומעל ל-60 חללי סטודיו פתוח, ומתפרס בין הדר לעיר התחתית. בפסטיבל משתתפים מוסדות גדולים ו״ממוסדים״ כמו גלריה בית הגפן, מוזיאון חיפה לאמנות, הפירמידה – מרכז לאמנות עכשווית ועוד. לצידם ישתתפו מרכזי אמנות ותרבות עצמאיים וקטנים יותר כמו מקום לשירה, סטודיאות – חללי אמנות בעיר ועוד.

רונדל, 8-10.12.22, ללא עלות. לכל האירועים ופרטים נוספים לחצו כאן.

גוסטינג 2 – מסיבת רחוב בסמטת אל-מרין

מה עוד אני יכולה לכתוב על סמטת ח׳טיב / מתחם אל מרין  (ויש שמות נוספים לפינה הזו) שעוד לא כתבתי. פינה קסומה המטפסת מכיכר פריז בעיר התחתית אל רחוב שיבת ציון. שתי סמטאות הקטנות יוצרות פינה קסומה בה נמצאת ״הבולגרי – חמארה בלקנית״; ברדא מרין (המכונה גם ברדא ביייבי); מבשלת הבירה של ״המבשלה״ משוק תלפיות; סטודיו דווקא לעיצוב קרמי; והסניף החיפאי של חנות המתנות ומוצרי הנייר ״סי ז׳ולי״. וכל אלו חוגגים יחד במסיבת הרחוב השניה שלהם יחד, ביום שישי 9/12. בתכנית: מוזיקה חיה, אוכל ואלכוהול, סדנאות חיות ועוד. 

גוסטינג, 9.12.22, 11:00-16:00, סמטת ח׳טיב / אל מרין, כניסה חינם, השאר לא. 

Elsewhere ״מוזיאון הלילה״ – חווית לילה אימרסיבית

אל תתנו לשם להטעות אתכם כמו שהשם ״מוזיאון הסלפי״ הטעה אתכם. זה לא מוזיאון אמנות שפתוח בלילה, אלא פשוט מתחם בילוי פופ-אפ מושקע למדי. במשך 3 שעות בערך תעברו בין 8 עולמות הפזורים ב-4 קומות. מג׳ונגל לקרקס, דרך שני ׳מועדונים׳ ומרפסת עם הנוף המשוגע של חיפה. בדרך תפגשו משחקי תעתועים, אמנות ודמויות מיוחדות שיוסיפו עוד מימד לחוויה. בקיצור זה מקום לאנשים שלצלם ולהצטלם זו מטרה מוצדקת ליציאה מהבית. לדעתי הבילוי הזה יתאים יותר לקבוצות חברים וחברות לבילוי מיוחד או לקבוצות ומקומות עבודה כגיבוש או פעילות חברה. בכל ערב של ״הצגה״ ישנם 2 מחזורים: ערב ולילה (שאמור להיות המסיבתי יותר). למרות שיש דוכני אוכל וברים, עדיף בעיניי להגיע על בטן מלאה.

הכניסה מותרת מגיל 21 ומעלה.

Elsewhere, מגדל ארמון, הדר חיפה. החניון בבניין יהיה בעלות של 10 ש״ח בלבד בלילות בהם המקום פעיל. הזמנות ופרטים נוספים כאן בקישור, זכרו להשתמש בהטבה של 10% עם הקוד EW10HAIFA.

נור תערוכת חנוכיות

נור – תערוכת חנוכיות

שמונה אמנים מבית קולקטיב סירה  בשוק תלפיות חוברים לסטודיו דווקא לקרמיקה מהעיר התחתית לתערוכה מיוחדת בה כל אמן יצייר על חנוכיה. איך ייראו 8 חנוכיות של אמנים שונים? נדע בקרוב. מתוך השמיניה המופלאה שתיקח בתערוכה חלק שימו עין במיוחד על אלין מור המוכשרת, וזיו שמח, הלוא הוא אמן הקירות ZIVINK. 

חמישי, 8.12, 18:00-21:00, ושישישבת 9-10.12, 10:00-16:00, סירה מתחם קריאטיבי, סירקין 21, חיפה. במקביל לתערוכה ייפתח לאורחים סטודיו האמנים סירה כולל עמדת הדפס לינו ומשי בלייב. 

״דאבל״ – תערוכת מיני בגלריה CABIN 

האמנים-יזמים של קולקטיב סירה מתקדמים עוד צעד לתואר ״יזמי התרבות של העשור״ בעיר. הפעם, את קירות המסדרון המחבר בין סטודיו הקולקטיב לבין חנות העיצוב שלהם ״מזח״ֿ, הם הפכו לגלריה. הם קראו לה CABIN, או קאבינה, עוד שם יצירתי המתכתב עם שם הקולקטיב והחנות. התערוכה הראשונה שמוצגת בגלריה היא ״דאבל״- במרכזה עבודותיהם של אמן ההדפס שי משה רוזנפלד והמעצב ואמן הגרפיטי ERCK

גלריית cabin, סירקין 21, שוק תלפיות, חיפה

ואם הזכרתי את תלפיות, כנסו למדריך המלא והיחיד של השוק, ממנו תוכלו לשאוב עוד רעיונות לבילוי בשוק תלפיות. 

 

את התמונה הזו שצילם אסף ליברפרוינד תוכלו לראות על גבי קרון הכרמלית

הסטורי של חיפה: צילומי אינסטגרם ונסיעה בכרמלית בכרטיס אחד

בשנה שעברה הושקה בכרמלית – בכניסות, בתחנות שונות ועל הקרונות – תערוכת צילומים בשם "הסטורי של חיפה", שיצאה מהרשתות החברתיות אל המרחב הציבורי. בתערוכה משתתפים צלמים מקצועיים וחובבים, לכולם מכנה משותף אחד – אהבה לעיר. אני גאה לספר לכם ששלוש תמונות של אסף ושלי משתתפות בתערוכה. כשתראו אותי, צלמו, העלו ותייגו אותי: @hey.fa.it

התמונות מוצגות בתחנות מרכז הכרמל, כיכר פריז ועל גבי קרונות הכרמלית

פסטיבל 100 שנים להדר

קהילת הדר חוגגת את פסטיבל 100 שנה לרובע הדר, שם התחיל הכל למעשה… הרבה לפני השוק והגג עם המסיבות היתה פה שכונה בורגנית של השמנא והסלתה של יהודי חיפה. השנה נחגוג מאה שנים להיווסדה של השכונה ההיסטורית הזו, בפסטיבל קהילתי אומנותי יחיד מסוגו. יהיו בו תערוכות, אירועי תרבות ומוזיקה, אוכל, סיורים מיוחדים ופעילויות לכל המשפחה. 

פסטיבל 100 שנים להדר, 21-23.12,22, התכניה המלאה בעמוד האירוע בפייסבוק

 

פסטיבל מאה שנים להדר

עוד אמנות, תרבות ומוזיקה

עוד תערוכות ואירועים מוזיקליים שייפתחו במסגרת רשמית של פסטיבל החג של החגים: התערוכה "משובש.ת משותפ.ת", בה יוצגו עבודות וידאו, טקסטיל, אסופת סיפורי עם, ציורי קיר ועוד, של אמניות יהודיות ופלסטיניות; התערוכה הארצית המסורתית ליצירות ילדים בה ילדים מכל רחבי הארץ, מבתי ספר יהודים וערבים יצרו אומנות בנושא "החבר הדמיוני שלי"; תערוכת הצילומים של פבל וולברג – ״תצלומים מאוקראינה״ (במוסד האקדמי ויצ״ו); מופעי מקור, סדנאות דבקה ועוד. 

לקונצרטים, תערוכות והמופעים השונים לחצו כאן

החג של החגים חיפה: סיורים מיוחדים

 PlayCo.Haifa: סיור-משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה

לכבוד הפסטיבל יושק משחק אינטראקטיבי של מסלולים שונים ברחבי חיפה, לכל המשפחה. בעצם מדובר במשחק משולב בסיור מבוסס אפליקציה, שניתן לרכוש בעלות סמלית של 20₪ ולצאת לשחק כל המשפחה. יהיו 3 מסלולים שונים זמינים ואפשר יהיה לעשות אותם ביחד עם כל המשפחה ובדרך ללמוד המון על העיר.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן, המשחק יהיה זמין למבקרים בחיפה בין התאריכים 8-25.12.22

 

 

אליס בארץ הפלאות – הרפתקאת רחוב מיוחדת

פתאום באמצע החיים שולחת לי גנית המקסימה קישור לחוויה מוזרה שנקראת אליס בארץ הפלאות. היא שאלה אותי מה דעתי ואם אני מכירה את זה אבל, וואלה, לא הכרתי. אבל מייד הזמנתי. בעת כתיבת שורות אלו אין לי מושג מה עומד לקרות ואיפה, אני רק יודעת שזה משחק ״חדר בריחה״ עירוני ומומחז. את הלוקיישן נקבל רק בסמוך למשחק (הובטח לנו שהוא במקום מרכזי בעיר). קניתי כרטיס משפחתי (128₪), שריינתי את כל השבת הזו ואני מחכה לעדכונים. ולתחזית מזג האוויר!

אליס בארץ הפלאות, חווית חדר בריחה ברחובות חיפה, 10.12, כרטיסים ופרטים נוספים כאן

סיורי כריסמס בחיפה

במסגרת פסטיבל החג של החגים תוכלו לבחור בין סיורי כריסמס שונים: סיורי כריסמס למשפחות,  סיורי כריסמס למבוגרים, סיורי אמנויות וטעימות ואפילו סיור ״סיפורים בחימר״ – סיור רומנטי בעקבות סיפור אהבתם של חיה ואמיל תומא, שיעביר בנם מיכאל תומא. 

סיורים רשמיים של הפסטיבל, 8-23.12.22, פרטים נוספים כאן.

הסיורים שלי: סיורי היוצרים והאופים של חיפה

גם למיזם שלי ושל שותפתי הצורפת ליאת ולדמן יש לוח סיורים עשיר לחודש דצמבר.

סיורי היוצרים שלנו ייקחו אתכם עמוק לתהליכי היצירה של בעלי מלאכה שונים. סיורי הבייקרים (אופים) השונים (תפריט בוקר ותפריט צהריים) יקחו אתכם עמוק לממלכת הפחמימות המנחמות… וסיורי הגרפיטי ילמדו אתכם על ההיסטוריה, ההווה והעתיד של חיפה דרך הקירות שלה. אנחנו יודעות שזה ממש מבאס לשמוע שאין לנו סיור זמין בדיוק ביום שאתם בחיפה. לפעמים גם פשוט לא מתחשק לצאת בקבוצה. בדיוק בשביל זה יש כרטיסיה לסיור עצמאי. מסיירים בקצב שלכם, בזמן שלכם. אם אתם מגיעים כקבוצה, אפשרי להזמין גם סיור פרטי.

ללוח הסיורים לחודש דצמבר, לפרטים ולהרשמה לחצו כאן

 

ברדא לחמניית פרעצל חיפה כרטיסיית סיור עצמאי
סיור האוכל ״הבייקרים של חיפה״

החג של החגים: סדנאות חנוכה

ליאת ולדמן סטודיו לצורפות סדנת סביבונים
סדנת הכנת סביבונים, סטודיו לצורפות ליאת ולדמן

סדנת הכנת קישוטי חג: סביבונים, חנוכיות וקישוטי עץ חג המולד

ליאת ולדמן הצורפת והחצי השני שלי במייקרים של חיפה מציעה סדנא חוויתית בסטודיו לצורפות שלה בעיר התחתית. בסדנא תלמדו להכין מוצרי חנוכה, חג המולד ונובי גוד: סביבונים, מתנות וקישוטים לעץ חג מולד ונובי גוד. מתנה כיפית לעצמכם ובכלל – ליאת מקסימה. תגידו שאני שלחתי אתכם, או הזמינו באתר שלה עם הנחה של 20% עם הקוד heyfait. 

ליאת ולדמן סטודיו לצורפות, דרך יפו 35 חיפה, לפרטים נוספים לחצו כאן

ליאת ולדמן סטודיו לצורפות סדנת קישוטי כריסמס חג המולד עץ
סדנת הכנת קישוטים לעץ נובי גוד וחג מולד, ליאת ולדמן

החג של החגים: פעילויות לילדים

אירועי משפחות וילדים רשמיים של פסטיבל החג של החגים

אירועי הילדים של החג של החגים לא כוללים רק סיורי כריסמס ואת הבית של סנטה (עליהם קראתם למעלה). תמצאו שם פעילויות מוזיקה, קרקס נו-פרובלם (בסרטון מטה), הצגות ועוד. 

לכל האירועים ופרטים נוספים לחצו כאן

מדעטק

המדעטק כבר הפך שם נרדף לקונספט של ״חיפה עם ילדים״, ובצדק. בחנוכה, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל (ובקיצור: מדעטק), מציע למבקרים שלל פעילויות במהלך החג וסדנאות מקוריות יומיות ודו-יומיות. הסדנאות נמשכות במשך שעות הבוקר ותכלס הן סוג של קייטנה יומית… 

פעילויות חנוכה במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, בתאריכים 20-26.12. יש לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט  www.madatech.org.il .

סדנאות ופעילויות במוזיאוני חיפה

בששת המוזיאונים של מוזיאוני חיפה הכינו לוח זמנים עשיר במיוחד עם סדנאות, אירועים, תחרויות, משחקי בריחה, סיורים בלשיים ועוד… הכרטיסים תמיד אוזלים מהר ואני ממש ממליצה להקדים ולהזמין מקומות. 

לפרטים נוספים, מועדים והזמנת כרטיסים לחצו כאן

החג של החגים: לוח פעילות חודשי

מה עושים בחיפה בחג של החגים? סוף השבוע הראשון: 8-10/12

כל הסופ״ש:

רונדל – פסטיבל אורבני סובב אמנות, ברחבי העיר, ללא עלות.

נור – תערוכת חנוכיות, סירקין 21, שוק תלפיות חיפה.

חמישי | 8.12

10:00 – סיור היסטוריה בהדר, כולל מפגשים עם תושבים מהשכונה וטעימות מהמגוון הקולינרי המקומי. 3.5 שעות,  140₪

16:30 ו-17:00 – סיור כריסטמס למשפחות,קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, כרטיס הורה וילד 200 ₪, כל כרטיס נוסף 80 ₪

17:30  – סיור כריסטמס 16+, קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, 120₪

18:30 – פתיחת התערוכה ״משובש.ת משותפ.ת״ בשיתוף עמותת סיכוי-אופוק, אוצרת: יעל מסר.

18:30 – קונצרט חנוכריסמס Merrily on High-Fa, הכנסייה הקתולית (40/60 ₪).

19:00 – מישל סג'ראווי טריו, מפגש לא שגרתי בין מוסיקה ערבית וג'אז בחצר גלריית בית הגפן, כניסה חופשית.

שישי | 9.12

מסיבת רחוב גוסטינג 2 – רחוב אל מרין / סמטת ח׳טיב, עיר תחתית

אירועי החג של החגים:

8:00 – סיור אמנות וטעימות -השוק מתעורר. 3 שעות, 140₪.

14:00 – סיור סיפורים בחימר, בעקבות אמיל וחיה תומא. כשעתיים וחצי, כולל קפה וכיבוד, 120₪.  

15:00 – סדנת דבקה פלסטינית עכשווית, סוכת גפנים בית הגפן (כניסה חופשית בהרשמה מראש).

20:00 – על המקאם הזה, ערב מקורי ייחודי בשיתוף המוסד החיפאי ״מקום לשירה״  ובהשתתפות משוררים יהודים וערבים, תיאטרון בית הגפן (כניסה חופשית בהרשמה מראש). 

שבת | 10.12

אליס בארץ הפלאות – הרפתקת חדר בריחה במרחב הציבורי.

אירועי החג של החגים:

11:00 – הבית של סנטה, רח' חדאד 6, ואדי ניסנאס.

11:00 – טקס פתיחת תערוכת הילדים הארצית ה-37 ״החבר הדמיוני שלי״ חצר הספרייה, כניסה חופשית).  

11:00 – מופעי קרקס ומוזיקה לכל המשפחה, מתחם משפחות וילדים בחצר בית הגפן (בחינם).

11:20 – קראוון, תיאטרון אלמינה באז שוכח לסדר את התפאורה, פלורי רוצה את הבמה רק לעצמה ובבית הליצנים יש דרמה לא צפויה.

12:00  – רים וְוַאסִים יוצאים למסע מוזיקלי עוצר נשימה. מופע ילדים ייחודי, דו לשוני, המספר דרך סיפורו של סבו, על המוסיקה הערבית.  

14:00 – המופע של שמבוקי, להטוטן במופע מצחיק לכל המשפחה.

15:00 – החנונים, מופע קרקס המשלב אקרובטיקה וליצנות, עולם משעשע ומלא ההפתעות של פעלולי אקרובטיקה מדהימים.

אירועים נוספים לסופ״ש זה תמצאו באתר בית הגפן.

מה עושים בחיפה בחג של החגים? סוף השבוע השני: 15-18.12

חמישי | 15.12

10:00 – סיור היסטוריה בהדר, כולל מפגשים עם תושבים מהשכונה וטעימות מהמגוון הקולינרי המקומי. 3.5 שעות,  140₪

16:30 ו-17:00 – סיור כריסטמס למשפחות,קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, כרטיס הורה וילד 200 ₪, כל כרטיס נוסף 80 ₪

17:30  – סיור כריסטמס 16+, קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, 120₪

20:00 – אליס, עיבוד פיזי קומי, ללא מילים, לספרו הנודע של  לואיס קרול, "אליס בארץ הפלאות". אולם תיאטרון בית הגפן (70/50 ₪).

שישי | 16.12

8:00 – סיור אמנות וטעימות -השוק מתעורר. 3 שעות, 140₪.

14:00 – סיור סיפורים בחימר, בעקבות אמיל וחיה תומא. כשעתיים וחצי, כולל קפה וכיבוד, 120₪.  

שבת | 17.12

11:00-13:00 – הבית של סנטה, רח' חדאד 6, ואדי ניסנאס.

11:00-17:00 – מופעי קרקס ומוזיקה לכל המשפחה, מתחם משפחות וילדים בחצר בית הגפן (חינם).

11:00 – ממזרח ומערב, מה ההבדל בין קצב ערבי לקצב מערבי? אמן התיפוף והקצב, סאלח היבי, במופע דו לשוני. חוויה קצבית, אנרגטית בשיתוף הקהל.

12:00  – רים וְוַאסִים יוצאים למסע מוזיקלי עוצר נשימה. מופע ילדים ייחודי, דו לשוני, המספר דרך סיפורו של סבו, על המוסיקה הערבית.  

14:00  – קרקס נו פרובלם, מופע קרקס דינמי, מצחיק וייחודי בהשראה של הקרקסים הנודדים של שנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת.

15:00 – קרקס בועות הסבון של  זואיינה, במופע דו לשוני שהוא חווית בועות סבון ליצנות וסטנדאפ

15:30 – מצעד הצופים המסורתי של חג המולד, התהלוכה תצא מהבית של סנטה, רח' חדאד 6, תעבור דרך שדרות הציונות, אלנבי, שד' בן גוריון (המושבה הגרמנית) ועד לעץ האשוח בכיכר המגינים.  

16:15 – מרק עוף, שני שפים מדופלמים מנסים לבשל ארוחה לעיני הצופים אבל לפולקע עוף יש תכניות אחרות! מרק משובח של ליצנות מודרנית, תיאטרון חזותי מצחיק ושנון.

ראשון | 18.12

16:00 – 22:00 – מופעי קרקס ומוזיקה לכל המשפחה בשפה הערבית, מתחם משפחות וילדים בחצר בית הגפן (חינם)

16:30 – אנשי השלג, תיאטרון אל כרמא. יום אחד מגלים אנשי השלג, שמיד אחרי החורף, יגיע האביב, הם מתרגשים ורוצים גם לראות את האביב אבל אז הם מגלים שבאביב השמש שוטפת את השמיים והשלג נמס. (60 ₪ להורה ושני ילדים, כרטיס בודד 25 ₪). 

16:45 – קרקס בועות הסבון של זואיינה, מופע שהוא חווית בועות סבון ליצנות וסטנדאפ, מזמינה זואיינה את הילדים למסע עשיר וקסום בהודו הרחוקה בעקבות הכישרון הייחודי שלה – הפרחת בועת הסבון הענקית בעולם.

17:00  – גמר המונדיאל על מסך ענק. מספר המקומות מוגבל (חינם בהרשמה מראש), בחצר הגלריה או בסטודיו הסגור.

19:15   – ננסי חווא והלהקה עם שירים מקוריים של הזמרת ננסי, שירי חג המולד ושירים מגוונים של זמרים נערצים מהעולם הערבי. מופע שמח וחגיגי המרקיד את הקהל. 

אירועים נוספים לסופ״ש זה תמצאו באתר בית הגפן.

 

מה עושים בחיפה בחג של החגים? סוף השבוע השלישי: 22-25.12

חמישי | 22.12

10:00 – סיור היסטוריה בהדר, כולל מפגשים עם תושבים מהשכונה וטעימות מהמגוון הקולינרי המקומי. 3.5 שעות,  140₪

16:30 ו-17:00 – סיור כריסטמס למשפחות,קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, כרטיס הורה וילד 200 ₪, כל כרטיס נוסף 80 ₪

17:30 – סיור כריסטמס 16+, קבלת פנים חגיגית ליד עץ הכריסטמס שבבית הגפן. שעתיים, 120₪

17:00-22:30 – יריד חגיגת חורף חיפאית בטיילת לואי. חוגגים ביחד כריסמס, חנוכה ונובי גוד. מתחם מופעי רחוב בהשתתפות אמני הרחוב הטובים בארץ, במת מופעי מוזיקה, מיצגי אור, מסיבות רחוב ועוד.

שישי | 23.12

8:00 – סיור אמנות וטעימות -השוק מתעורר. 3 שעות, 140₪.

14:00 – סיור סיפורים בחימר, בעקבות אמיל וחיה תומא. כשעתיים וחצי, כולל קפה וכיבוד, 120₪.  

17:00-22:30 – יריד חגיגת חורף חיפאית בטיילת לואי. חוגגים ביחד כריסמס, חנוכה ונובי גוד. מתחם מופעי רחוב בהשתתפות אמני הרחוב הטובים בארץ, במת מופעי מוזיקה, מיצגי אור, מסיבות רחוב ועוד.

שבת | 24.12

17:00-22:30 – יריד חגיגת חורף חיפאית בטיילת לואי. חוגגים ביחד כריסמס, חנוכה ונובי גוד. מתחם מופעי רחוב בהשתתפות אמני הרחוב הטובים בארץ, במת מופעי מוזיקה, מיצגי אור, מסיבות רחוב ועוד.

ראשון | 25.12

17:00-22:30 – יריד חגיגת חורף חיפאית בטיילת לואי. חוגגים ביחד כריסמס, חנוכה ונובי גוד. מתחם מופעי רחוב בהשתתפות אמני הרחוב הטובים בארץ, במת מופעי מוזיקה, מיצגי אור, מסיבות רחוב ועוד.

אירועים נוספים לסופ״ש זה תמצאו באתר בית הגפן.

מה עוד לעשות בחיפה? עוד פוסטים בבלוג יכולים לעזור לכם:

מה אסור לפספס בשוק תלפיות? המדריך המלא כאן

חיי לילה: ברים ופאבים מומלצים בחיפה

שומרי כשרות? כאן תקראו על מסעדות כשרות ואוכל כשר בחיפה

הכריכים הכי טובים בחיפה: המדריך המלא כאן

מסעדות איטלקיות מומלצות בחיפהכאן

מגיעים לחיפה עם הכלבים? מדריך למקומות ידידותיים לבילוי עם כלבים כאן

המדריך המלא לשוק הפשפשים ו-וואדי סאליבנמצא כאן

מדריך לחופשה עם ילדים בחיפהכאן

מלונות בוטיק מומלצים בחיפה

נהניתם מההמלצות שלי? אני ממש אשמח לדעת!

תייגו אותי באינסטגרם @hey.fa.it או בפייסבוק,

או השתמשו בהאשטג שלי באינסטגרם iHaveThisThingWithHaifa# כדי שאדע ואשתף.

בתיאבון (-:

חייפוש

אהבתם את הכתבה? הצטרפו לרשימת הדיוור וקבלו את כל הפוסטים ישירות לתיבת הדוא״ל:​​

Follow:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נפגש בניוזלטר