בשרים בחיפה: מנות הבשר המומלצות ביותר

פלטת בשרים אבו שקארה לוליפופס

יש רק שאלה אחת יותר פופולרית מזו שעוסקת באוכל כשר, וזו השאלה שעוסקת בבשר, ובדגש על בשרים בחיפה. כדי להקל על הקרניבורים וגם עליי, הכנתי רשימה מומלצת של מסעדות ובתי-אוכל בשריים שאני מאוד אוהבת בחיפה. בתיאבון

בשרים בחיפה: המסעדות הבשריות הכי טובות

פעם היה ממש קל לעשות כזו רשימה על מנות בשריות הכי טובות בחיפה. אני לא יודעת את זה מזיכרון אישי. הקוראים הוותיקים ודאי יודעים שאני בחיפה רק 20 שנים. את ההיסטוריה הרחוקה יותר אני שואבת מראיונות שאני כל הזמן עושה לחיפאים הרבה יותר ותיקים ממני. אבל אל תגלו…. אז מה היה לנו? סטייק לבן בפיתה אצל יוז'י ברחוב הרצליה, ואם הצלחת לתפוס מקום בכלל הרגשת כמו מלכה. גם אצל יונק קפה גלידה היו סטייקים לבנים וקבבים שמנים מלאי שום (אני מברכת על כך שהמקום עד היום פתוח ומשתתף קבוע בבלוג). אחד המקומות שכולם סביבי מריירים בערגה לשמע שמו היה הסביח במחנה דוד (מאוחר יותר החליפו את שם השכונה לנווה דוד). לשיפודיה שנפתחה במרכז מסחרי קטן לפני יותר מ-50 שנה, היה קטע. המקום הצנוע היה נפתח בכל יום אחר הצהריים, וכשנגמר הבשר המקום הוא היה נסגר, גם אם חלפו רק שעתיים מהפתיחה, כך שזה היה סוג של הימור להגיע לשם.

 בגזרת המנות היותר מפונפנות, היה את פונדו הבשר במסעדת וו-אלה ברחוב נורדאו. אבן שמות היתה מוגשת רותחת למרכז השולחן והסועד היה לוקח נתח בשר מהמגש שלידו, צולה אותו על האבן וטובל אותו בסיר הפונדו בו ביעבע רוטב. היתה גם את מסעדת אנטריקוט, שנפתחה בפינת מוריה וצפרירים, איפה שהיום נמצא בורקס העגלה. במסעדה הזו לימדו את הנייטיבז לאכול פילה מיניון או אנטריקוט ברוטב שמנת ופלפל שחור.

בין ירוקים ודגים – איפה הבשר?

אלו היו נתוני הפתיחה של עירנו היפה, מזל שהצלחנו לצעוד עם הקידמה ולהפוך לעיר עם קולינריה משובחת, שאפשר למצוא בה הכל. טוב, נו, כמעט הכל. המדריך הזה נכתב בקושי רב כיוון שיש כאן מעט מאוד מסעדות מתמחות בשר. יש בשר טוב בחיפה, בהחלט. אבל המטבח החיפאי מעדיף ירוקים (איך לא) ודגים. בכל זאת, אספתי עבורכם (ועבורי – כיוון שאתם שואלים שוב ושוב על מסעדות בשריות ועכשיו יהיה לי קישור לשלוח). כמו תמיד, המקומות מסודרים לפי המבנה הטופוגרפי של העיר: הפעם נתחיל בתחתית ונעלה למעלה.

מסעדות בשריות הכי טובות בחיפה – עיר תחתית

בשרים בחיפה: רוסטביף של פאב העוגן 

מגיע לו לפתוח את הרשימה: ראשית בגלל הוותק: זהו הפאב הוותיק בארץ. העוגן נפתח ב- 1942 ושירת בעיקר חיילים בריטיים. מאוחר יותר הפך לביתם של יורדי ים מכל קצוות תבל בעת העגינה בעיר. שנית, בזכות כריך הרוסטביף המשגע שמכין גילי פינקוס, דור שני בעוגן שידע להצעיד את המקום קדימה ועדיין לשמור על אותנטיות. הוא עשה זאת עם המון כבוד לאביו יוסק'ה ז"ל שנפטר השנה בגיל 94. מאז שנכנס לתפריט, וזה היה לפני המון שנים, כריך הרוסטביף הזה היה מנה מנצחת. לכאורה הוא פשוט, אבל זה הכל עניין של יחסים, בין כמות הבשר ללחם. אני אף פעם לא מתאכזבת כשאני מזמינה את המנה הזו, אז ממליצה גם לכם.

העוגן, שער פלמר 3, עיר תחתית, חיפה. טלפון : 053-7014302. פייסבוק, אינסטגרם

קבב רומני או בולגרי? קפה גלידה יונק VS שמלי הגריל הבולגרי

הרומנים יגידו "זה לא כוחות, אנחנו לוקחים בהליכה". הבולגרים יגידו "מי שלא אכל קבב בולגרי, לא אכל קבב מימיו". ניתן להם להתכתש האחד עם השני, אני רק אוסיף שאת שני המקומות חובה להכיר. כמו שהזכרתי בפתיחה, הקבב של יונק עסיסי, נוטף שומן כבש וחתיכות שום. כדי להשלים את החוויה, מומלץ לזלף מעליו, איך שהוא מגיע רותח לצלחת, עוד קצת מהשום הכתוש שמונח על כל שולחן. אצל שמלי יש גם קבבים מאורכים, גם קציצות עגולות וגם קבבונים. בשמלי אוהבים לספר איך לפני חמישה דורות, עוד בבולגריה, הם התחילו לקרוץ קציצות ולשחק איתן על הגריל. היום ניתן למצוא את המוצרים שלהם ארוזים בכמה מקומות בעיר. אני מקווה שברור לכם שלא הולכים לשתי המסעדות האלו רק בגלל הבשר, אלא גם בגללו. יש שם כל כך הרבה דברים טעימים נוספים.

קפה גלידה יונק, קיבוץ גלויות 32, ואדי סאליב, חיפה. טלפון: 04-8667929. פייסבוק, אינסטגרם

שמלי הגריל הבולגרי, דרך יפו 55, עיר תחתית, חיפה. טלפון: 052-2242829. פייסבוק, אינסטגרם

קבב רומני יונק
בתמונה: קבב רומני בקפה גלידה יונק

עוד קרב קבב: יעקב קבב מול ג׳וני קבב

אלו שלא מבינים על מה המהומה הם אלו שיתייחסו לקבב כאל עוד קציצה. פעם שטוחה, פעם עגולה ושמנמנה ופעם מאורכת. קציצות בחיפה גורמות לקרבות ממושכים ויצריים לקביעת מי הכי טובה. זה מתחיל בקציצות פלאפל וממשיך בקציצות בשר. אני לא הולכת להכריע כאן איזה קבב טעים יותר. שני המקומות האלו הם עממיים ומחייבים ביקור. ג'וני קבב נפתח בשנת 1962 ומאז הוא שומר על אותה רמה ועם אותו קהל שבוי. יעקב קבב נפתח בשוק הטורקי בשנת 1986 ובהמשך גדל ופתח עוד שני סניפים. אפשר לשבת לאכול במקום ואפשר לחטוף על הדרך בפיתה או בגט. המחירים בשניהם זולים בטירוף, כשהדגש הוא על יותר אותנטיות, פחות אינסטגרם.

יעקב קבב, משה אהרון 10, עיר תחתית, חיפה. טלפון: 04-8521168. פייסבוק, אינסטגרם

יעקב קבב, העלייה השנייה 20, בת גלים, חיפה. טלפון: 04-8521168.

יעקב קבב, אח"י אילת 21, קריית חיים. טלפון: 04-8428422.

ג'וני קבב, הבנקים 12, עיר תחתית, חיפה. טלפון: 052-3513901. פייסבוק

מסעדות בשריות הכי טובות בחיפה – ואדי ניסנאס

פלטת בשרים: אטליז אבו שקארה

זו חוכמה מאוד קטנה להמליץ על פלטת הבשרים באיטליז של מרוואן. יש בו את הבשרים הכי משובחים בחיפה, ואתה למעשה יכול לבחור מה אתה רוצה שישימו לך בפלטה. יש שילובים שמרוואן הרכיב והם חלק מהתפריט, אבל אם אתם חולי שליטה תוכלו לנהל את האירוע. אל תפספסו את הלוליפופס שנכנסו לרשימת 10 מנות ששווה להגיע עד חיפה עבורן, או את הכריכים שנכנסו לרשימת הכריכים הטובים בחיפה.

אטליז אבו-שקארה, חורי 38, ואדי ניסנאס, חיפה. טלפון: 04-8517652, פייסבוק, אינסטגרם

פלטת בשרים אבו שקארה לוליפופס
בתמונה: לוליפופס באטליז אבו שקארה

מסעדות בשריות הכי טובות בחיפה – מת״מ ונאות פרס

בשרים בחיפה: סינטה בר

סינטה בר מוגדר על ידי הבעלים כביסטרו בר עירוני והוא מת­במעדנייה עם נתחים טריים של עגלות מקומיות. הבשר משויש ברמה גבוהה והנתחים עוברים תהליך מבוקר של יישון על העצם למשך חודש ימים. כל מנות הבשר נצלות בתנור פחמים וזה מה שעושה את ההבדל מבשר שנצלה על הפלאנצ'ה. יש שתי מנות בשר שאני ממש אוהבת: הראשונה סינטה המוגשת עם מח עצם, דמי גלאס בקר ותוספת. השנייה, פילה עם קרם בצלים, רוטב בורדולייז, ערמונים ותוספת. שתיהן מעולות, והבחירה ביניהן היא לפי סוג הנתח שאתם אוהבים יותר.

סינטה בר, נתיב האור 1, מול אצטדיון סמי עופר. טלפון: 04-6661829. פייסבוק, אינסטגרם

מסעדות בשריות הכי טובות בחיפה – כרמל

בשרים בחיפה: סטלה לאונג' בר

בעת כתיבת שורות אלו סטלה לאונג׳ בר יצאה להפסקת שיפוצים והיא תחזור בקרוב בגירסא מעט אחרת ותהפוך מבר לילי לביסטרו רגוע. עקבו אחרי עמוד האינסטגרם שלי לעדכונים. רפי לוי הוא הלוחש לבשרים. אחרת, איך אפשר להסביר את מה שהוא עושה לבשרים שהוא מגיש. כל המנות – הסינטה, האנטריקוט, הוואגיו האוסטרלי והצלעות – הם נהדרים. נכון, המון תלוי בסוג הבשר ובטיפול נכון אבל הפילה מיניון בסטלה, זו מנת הבשר הכי טובה בעיר. יודעים מה? שווה ממש להגיע עד לחיפה במיוחד. לפני שבועיים יצא המקום לשיפוצים והוא יחזור שונה מבחינת קונספט, אבל אין חשש שהמנות הבשריות האלו יוצאו מהתפריט החדש. באחריות.

סטלה לאונג' בר, הירקון 1, כרמליה, חיפה. טלפון: 04-8112000. פייסבוק

בשרים בחיפה: קורדון בלו של הדיוק The Duke

אם עד עכשיו התעסקנו בקבבים וסטייקים, הגיע הרגע ליצור את הפינאלה המושלם של הרשימה. הפעם אני לוקחת אתכם לסיור אירופאי, שמתחיל באי הבריטי וממשיך ליבשת, דרך צרפת עד לנחיתה בשוויץ הקרירה. האי הבריטי בגלל שכך נראה הפאב הוותיק הזה שחוגג השנה 20 שנה. עם ריהוט עץ כבד, בקבוקי פרימיום בתוך ויטרינות מרשימות, אוכל משובח וברמנים שמבינים באלכוהול. אני אוהבת המון מנות במקום הזה, עליהן כבר כתבתי במדריך חיי הלילה של חיפה, אבל יש אחת במיוחד. הקורדון בלו, שזהו מאכל שוויצרי, החביב גם בצרפת השכנה. בדרך כלל הוא עשוי מחזה עגל, או חזה עוף, ממולא בשינקן וגבינת אמנטל או גרוייר, מצופה בפירורי לחם ומטוגן. אתם יכולים לקרוא לו שניצל משודרג, הצרפתים קוראים לו סרט כחול. באמת מעניין אותי לדעת על שום מה.

הדיוק, שד' מוריה 107, כיכר ספר (אחוזה), חיפה. טלפון: 04-8347282. פייסבוק, אינסטגרם

נהניתם מההמלצות שלי? אני ממש אשמח לדעת!

תייגו אותי באינסטגרם @hey.fa.it או בפייסבוק,

או השתמשו בהאשטג שלי באינסטגרם iHaveThisThingWithHaifa# כדי שאדע ואשתף.

בתיאבון (-:

חייפוש

אהבתם את הכתבה? הצטרפו לרשימת הדיוור וקבלו את כל הפוסטים ישירות לתיבת הדוא״ל:​​

Follow:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נפגש בניוזלטר