עמק יזרעאל: יום כיף לכל המשפחה

טיול יום כיף בעמק יזרעאל שירי ויצנר איה מוזיאון העמק

כשאומרים ״העמק״ כולם כבר יודעים שמדובר בעמק יזרעאל, שמתהדר בישובים וקיבוצים מיתולוגיים, היסטוריה של התיישבות והכי חשוב: קצב ונופים שמזכירים את טוסקנה. הצעה למסלול יומי פחות משעה מחיפה

יום כיף מחוץ לחיפה: עמק יזרעאל

המסקנה העיקרית שלי מיום עם איה בעמק יזרעאל: אני חייבת לעשות את זה יותר! נכון שאני ״עכברת עיר״ אבל הדבר שאני הכי אוהבת בחיפה זה האיזון בין טבע לעיר, ככה שלא מפתיע שהעמק יהפנט אותי… ואין כמו בריחה קטנה מהעיר כדי להיטען באנרגיות של הכפר.

עגלת קפה ״נהלולה״, נהלל

פתחנו את הבוקר בעגלת הקפה ״נהלולה״, שהיא כבר מוסד ידוע. העגלה ממוקמת בחצר של בית העם, ממש בפופיק של העיגול של נהלל. מי שתכנן את נהלל היה האדריכל ריכארד קאופמן, שתכנן חלק מהשכונות היפות ביותר בחיפה: בת גלים, הדר הכרמל, נווה שאנן, כרמל מרכזי (מרכז כרמל של היום), ושכונת אחוזה (שבה אני גרה!). 

איה, מומחית טוסטים, עפה על הטוסט והכתירה אותו בתור ״הטוב ביותר שאכלתי מימי חיי״ (היא בת 7) ולכן הייתה גם חייבת לברר באיזו גבינה צהובה הם משתמשים, ואני? אני התמוגגתי מאושר. הגבינה, אתם בטח סקרנים – גאודה.  

נהלולה, רחוב בית העם, נהלל. טל' 052-547-2531. פייסבוק, אינסטגרם

יום כיף בעמק יזרעאל שירי ויצנר נהלולה קפה פודטראק איה
הטוסט הכי טעים בנהלולה, נהלל

מוזיאון העמק, קיבוץ יפעת

משם המשכנו בנסיעה של 9-10 דקות למוזיאון העמק, שהוא מוזיאון מקסים עם וייב וינטג׳׳י המלמד אותנו על ההיסטוריה של התיישבות הקיבוצית והמושבית של העמק. איה ניווטה אותנו בין סיפורי ההתיישבות באמצעות מפה מצוירת שקיבלנו. אני חייבת להודות שאני ממש אוהבת היסטוריה, אבל להגיע לכאן בזמן המלחמה קיבל לגמרי משמעות אחרת ועוצמתית. למשל, נכנסנו לשחזור של חדר האוכל, איה התרשמה מהקונספט שכל השכנים אוכלים יחד, ואני חשבתי על הקיבוצים בעוטף. אחרי סיבוב עצמאי קצר, התחילה הדרכה מומחזת, שאיה פשוט עפה עליה. אני ממש ממליצה להצטרף לכזו.  במוזיאון היו גם פעילויות מיוחדות לחנוכה, כולל סדנת נגרות שבה עושים חנוכיות מעץ. אנחנו נתקענו על תחנות אחרות (ובעיקר על משחק טריוויה עם סביבונים) ולא הספקנו הכל. אז, אם אתם מגיעים גם להדרכה ורוצים למצות הכל, ממליצה לשריין במוזיאון שעתיים בערך. 

מוזיאון העמק, קיבוץ יפעת. טל' 04-654-8974. פייסבוק, אינסטגרם

טיול יום כיף בעמק יזרעאל שירי ויצנר מוזיאון העמק קיבוץ יפעת
מוזיאון העמק, קיבוץ יפעת

מרחביה: סטודיו נאקה – סבונים בעבודת יד ובית הקפה גולדה בחצר

אחרי שעה וקצת, המשכנו לסדנת סבונים (צריך להזמין מראש) בסטודיו נאקה של רותי המדהימה שהיא לא רק יוצרת מוכשרת. יש לה כמויות סבלנות לילדים שאין לתאר! יצרנו סבונים ריחניים לארון וגם סבונים למקלחת (וקניתי חצי חנות לכל המשפחה). ממש ליד נאקה, במבנה בית הילדים הישן של קיבוץ מרחביה, נמצא בית הקפה גולדה בחצר. אם אתם רוצים לשלב עם סדנת סבונים שימו לב שבית הקפה נסגר ב-14:00, תכננו בהתאם.  אם מעניין אתכם לראות עוד, כנסו לסטורי ולהיילייט ״עמק יזרעאל״.

גולדה בחצר, קיבוץ מרחביה. טל' 052-376-7150. פייסבוק, אינסטגרם

סטודיו נאקה, החצר הגדולה קיבוץ מרחביה. טל' 052-325-0247. פייסבוק, אינסטגרם

יום כיף בעמק יזרעאל סבונים סטודיו נאקה קיבוץ מרחביה שירי ויצנר
סטודיו נאקה, קיבוץ מרחביה

תודה גדולה לתיירות עמק יזרעאל על ההזמנה והפינוק, ותודה מיוחדת מאיה על יום חופש מבית הספר! לעוד המלצות על חיפה והסביבה מוזמנים לשוטט בעמוד שלי או פשוט לחפש ״חיפאית״ בגוגל. 

בתיירות עמק יזרעאל הכינו שבוע עמוס אירועים בכל רחבי העמק, במושבים ובקיבוצים, במוזיאונים ובמשקים. אתם יכולים לעשות קופי-פייסט לטיול שלנו או לבנות לעצמכם מסלול. כל האירועים המשתנים של העמק מאורגנים באתר של תיירות עמק יזרעאל

Follow:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בואו נפגש בניוזלטר